BUDYNEK FIRMY

Agencja pracy – dlaczego warto ją wybrać?

Czy praca poprzez agencję pracy jest dla nas bardziej korzystna niż praca bezpośrednio dla firmy, z którą owa agencja współpracuje? To jedno z pytań, które zadaje sobie chyba każdy, kto zaczyna poszukiwania pracy. Sprawdźmy zatem, dlaczego przeglądając oferty pracy warto sięgnąć po te publikowane przez agencje takie jak Zyx Solution. Szybko okaże się, że dla wielu poszukujących pracy osób, propozycje pośredników będą korzystniejsze!

Chłopak wskazujący na benefity pracy z agencją pracy

1. Dlaczego agencja pracy – duży wybór ofert pracy.

A właściwie dostęp do miejsc pracy, których nie znajdziemy poza ofertą agencji pracy. Bardzo często duże firmy produkcyjne decydują się poszukiwać pracowników wyłącznie za pośrednictwem agencji. Dla dużych firm to wygodne rozwiązanie. Przeglądając oferty pracy szybko może się okazać, że jeśli chcemy pracować w fabryce ze znanym logo jedyną możliwością jest zatrudnienie się w agencji pracy. I wcale nie musimy się tego obawiać! Agencje pracy to dla pracowników bezpieczne i stabilne rozwiązanie, gwarantujące legalność pracy oraz sumienne i terminowe wypłacanie wynagrodzeń.

2. Dlaczego agencja pracy – elastyczność działalności – bezpieczeństwo zatrudnienia.

By zrozumieć ten argument warto zastanowić się nad sposobem działania agencji pracy. Agencje współpracują ze swoimi klientami, najczęściej z firmami produkcyjnymi z różnych branż. W tym samym czasie agencja kieruje swoich pracowników do centrum logistycznego, producenta części samochodowych czy firmy budowlanej. W poszczególnych miesiącach klienci wykazują zróżnicowane zapotrzebowanie na pracowników. I tak przykładowo w styczniu producent części samochodowych chce zwiększyć swoją kadrę, zaś centrum logistyczne – przeciwnie. Po upływie miesiąca produkcja części samochodowych może spaść, a w konsekwencji zapotrzebowanie na pracowników fizycznych również będzie mniejsze. Jednocześnie w lutym, bazując na styczniowych wzrostach produkcji, nasze centrum logistyczne zwiększa zatrudnienie. Ot takie uroki kapitalizmu:) Jakie wnioski możemy tutaj wysnuć? Jako pracownicy zatrudnieni bezpośrednio w fabryce lub bezpośrednio w magazynie, prawdopodobnie stracilibyśmy pracę w styczniu lub lutym. Agencja pracy pozwoli uniknąć nam tego ryzyka. Elastyczność jej działalności sprawi, że w lutym skierowani zostaniemy do pracy w innym miejscu niż w styczniu. Oczywiście może nie być to dla nas wygodne, jednak uchroni nas przed ryzykiem utraty pracy oraz problemami związanymi z poszukiwaniem nowej.

3. Pomoc koordynatora.

Koordynator to osoba, którą z pewnością znajdziemy w każdej agencji pracy. Jego rola jest niezwykle istotna szczególnie w sytuacji, kiedy przyjeżdżamy do pracy z zagranicy. To właśnie on wdroży nas w tajniki naszej nowej pracy, a jednocześnie ułatwi nam poznanie realiów kraju, do którego zawitaliśmy. Koordynatorzy w Zyx Solution porozumiewają się z pracownikami w języku polskim, angielskim, czy ukraińskim, w zależności od potrzeb. Ułatwi nam to poznanie zawiłości wyliczania naszych wynagrodzeń, czy uzyskanie porady, w jakim banku założyć konto osobiste. Próżno szukać takiej osoby u naszego pracodawcy, jeśli nie będzie nim agencja pracy.

4. Dostęp do mieszkań.

Podobnie jak w punkcie wcześniejszym, również ten, usatysfakcjonuje z pewnością przede wszystkim osoby przyjeżdżające z zagranicy do pracy w Polsce. Problem dostępności mieszkań omówiliśmy również w innym artykule. Tutaj dodam tylko, że to najczęściej agencje pracy zapewniają swoim pracownikom czy zleceniobiorcom dostęp do mieszkań pracowniczych. To tania forma wynajmu mieszkania, doskonale sprawdzi się na początku naszej obecności w obcym kraju. Wracając do pytania, od którego zaczęliśmy artykuł, odpowiedź nasuwa się sama. Przedstawiliśmy tylko kilka argumentów, które wskazują, że praca poprzez agencję pracy może być dla nas bardzo korzystna. Oczywiście każda sytuacja jest indywidualna i zależna od wielu czynników. Nie pozostaje nam nic innego, jak zatrudnić się w agencji pracy i ocenić sytuację samodzielnie.

Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z doświadczoną agencją pracy zostaw kontakt do Siebie:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *