BLOG

śląsk
Rozrywka

Śladami industrialnego Śląska

Serce agencji pracy Zyx Group bije na Śląsku, dlatego do poznania tego regionu zachęcać będę osoby, które tutaj zamieszkały, bądź które planują ten region odwiedzić. Artykułów na temat atrakcyjnych turystycznie miejsc w każdym regionie kraju znajdziemy w Internecie wiele, dlatego chciałbym zaprezentować coś nieco innego. Nasza wędrówka adresowana jest do osób lubiących klimaty industrialne i dodatkowo chcących zrozumieć transformację lokalnej gospodarki. Gotowy ruszyć śladami industrialnego śląska?

CZYTAJ WIĘCEJ...
klepsydra z pieniędzmi
Aktualności

Płaca minimalna w roku 2024.

Polski rząd oficjalnie opublikował informacje dotyczące tematu – płaca minimalna w roku 2024. Zgodnie z oczekiwaniami wzrost płacy minimalnej jest znaczny i dodatkowo, podobnie jak w roku 2023, nastąpi dwukrotnie w ciągu roku.

CZYTAJ WIĘCEJ...
BUDYNEK FIRMY
Zatrudnienie

Agencja pracy – dlaczego warto ją wybrać?

Czy praca poprzez agencję pracy jest dla nas bardziej korzystna niż praca bezpośrednio dla firmy, z którą owa agencja współpracuje? To jedno z pytań, które zadaje sobie chyba każdy, kto zaczyna poszukiwania pracy. Sprawdźmy zatem, dlaczego przeglądając oferty pracy warto sięgnąć po te publikowane przez agencje takie jak Zyx Solution. Szybko okaże się, że dla wielu poszukujących pracy osób, propozycje pośredników będą korzystniejsze!

CZYTAJ WIĘCEJ...
inflacja
Aktualności

Co z tą inflacją?

Inflacja to jedno z określeń, które w ostatnim czasie odmieniana jest w mediach przez wszystkie przypadki. Inflacja szaleje, inflacja nas niszczy, odpowiedzialność za inflację przerzucają pomiędzy sobą wszystkie frakcje polityczne. Czym naprawdę jest inflacja i czy faktycznie rozumiemy jej istotę?

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zatrudnienie

Formy zatrudnienia

Początek kariery zawodowej to moment, w którym każdy przyszły pracownik powinien zapoznać się z formami zatrudnienia, jakie obowiązują w porządku prawnym danego kraju. Porównując oferty naszych potencjalnych pracodawców warto zwrócić uwagę, jaką formę zatrudnienia nam proponują. Być może nie każdy proponowany nam rodzaj umowy spełni nasze oczekiwania.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zatrudnienie

Podatek pit – prawdy i mity (cz. I)

PIT to podatek, który co do zasady obciąża dochody wszystkich osób prywatnych pracujących w Polsce. Gdy jako młodzi ludzie stajemy na początku naszej ścieżki kariery lub gdy rozpoczynamy pracę w Polsce jako osoby przybyłe z zagranicy, warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami funkcjonowania tego podatku. Nikt nie lubi, kiedy część jego wynagrodzenia trafia gdzieś w
próżnię. Dobrze jest mieć świadomość, jaka to część, jak jest wyliczana i czym właściwie jest ta „próżnia”.

CZYTAJ WIĘCEJ...
Zatrudnienie

Pierwsze kroki w polsce

Nowy kraj, nowa praca, nowe możliwości… Praca na obczyźnie to zwykle duża szansa na poprawę sytuacji materialnej, ale to też szereg pytań i zagadek, które przed nami stają. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pierwsze pytania, jakie zadaje sobie osoba przyjeżdżająca do pracy w Polsce z zagranicy.

CZYTAJ WIĘCEJ...